Naujienos:

Daugybės tarptautinių apdovanojimų laimėtojo, nuostabaus spektaklio „Mano tėvas“ premjera Kėdainiuose!

Nėra jokių abejonių, kad gegužės 20 d. 16.00 visi atvykę į jaukų Kėdainių daugiakultūrį centrą (adresu Senosios rinkos a. 12), to vakaro nepamirš visą likusį gyvenimą. Visi laimingieji taps liudininkais spektaklio, kuris nepaisant jo dramatiško turinio yra pripildytas šviesos, šilumos ir meilės. Ir tai nuostabu! Todėl ne veltui apsilankyti šiame spektaklyje Lietuvoje yra ypač sudėtinga, todėl, kad spektaklis nuolat rodomas prestižiniuose tarptautiniuose festivaliuose ir daugumoje jų yra laimėjas Grand Prix! Tačiau mums pavyko susitarti dėl vienintelio šio spektaklio parodymo viename iš mylimiausių paties aktoriaus ir režisieriaus, o taip pat ir organizatorių mieste – Kėdainiuose.

„Spektaklis „Mano tėvas“ pasakoja unikalią mano tėvo Stanislovo Rubinovo (1930 – 2013) gyvenimo istoriją. 1941 m. liepos pradžioje Paneriuose sušaudė jo tėvą, o jiedu su motina nepaklusę ir nenuėję į getą, buvo priversti iki 1944 m. slapstytis Vakarų Baltarusijos miškuose. Išsikasė žieminę ir gyveno duobėje. Nuolat kentė badą, šaltį, ne kartą tik per plauką jiems pavyko išvengti mirties… Tai stebuklinga išgyvenimo istorija.”

Kaip pasakoja pats maestro Aleksandras Rubinovas:

Mano ryšys su tėvu buvo ypatingas: jis buvo mano draugu, mokytoju ir mano gyvenimo režisieriumi. Mes kalbėdavomės valandų valandas, kartais netgi ginčydavomės, tačiau negalėjome vienas be kito gyventi… Regis aš žinojau apie jį viską. Jis labai mėgo (ir mokėjo) pasakoti apie savo gyvenimą, susitikimus su nuostabiais žmonėmis, įdomias istorijas. Tačiau buvo viena tema, kurios jis stengdavosi išvengti – tai jo žydiška kilmė ir visa tolimesnė jo šeimos tragedija. Aš tik žinojau, kad jo tėvą (mano senelį) 1941 m. sušaudė ir kad jis su mama (mano senele) buvo priversti slapstytis kažkur miškuose… Tačiau nežinojau nei priežasties, nei detalių.

Ir tiktai 2013 m., likus pusmečiui iki jo mirties, tėvas apsisprendė ir parašė knygą „Miške ir scenoje“. Skaitydamas rankraštį aš buvau sukrėstas, aš tiesiog raudojau. Prieš mane atsivėrė didžiulė savo tragiška apimtimi istorija. Dabar aš suprantu, kodėl mano tėvas nenorėjo apie tai kalbėti ir to prisiminti. Jis tiesiog saugojo mane ir mano vaikus nuo to siaubo, kurį jam teko išgyventi, o svarbiausia, jis saugojo mus nuo žydiško prakeiksmo.

Mane ilgai kankino abejonės, kol nusprendžiau pastatyti spektaklį ir papasakoti žmonėms apie MANO TĖVĄ.

Scenarijaus autorius, režisierius ir atlikėjas Aleksandras Rubinovas.

Kompozitorius Faustas Latėnas. Spektaklyje skamba ir žydų liaudies muzika.

Spektaklio trukmė 1 val. 10 min.

Bilietai į gegužės 20 d. 16.00 spektaklį “Mano tėvas”, Kėdainių daugiakultūriame centre (Senosios rinkos a. 12) parduodami visose Bilietai.lt kasose ir internete.

Visa informacija dėl bendradarbiavimo ir bilietų rezervacijos teikiama telefonais: +370 645 36403, +370 618 01331, +370 671 76502.