Naujienos:

Kovo 26 d. Vilniuje žymus gitaristas ir Sting kūrybos bendraautorius Dominic Miller su grupe pristatys naują albumą „Vagabond“!


Džiaugiamės galėdami pranešti, kad kovo 26 d. Vilniuje, jaukiame ir akustiškai idealiame sostinės Vaidilos teatre (Jakšto g. 9), koncertuos gitaros genijus, nuostabus kompozitorius ir dainininko STING „dešinioji ranka“,  Dominic Miller su savo nauja programa “VAGABOND” 2023!
Dominic Miller grupės muzikantai, kurie atvyksta kartu į Vilnių – įspūdingi! Tai dabartinis Sting bosistas Nicolas Fiszman (Belgija), klavišininkas Jacob Karlzon (JAV), fantastinis būgnininkas Ziv Ravitz (Izraelis). Ir, žinoma, bus paslaptingų svečių, kurie atliks kai kuriuos Stingo hitus, tačiau grupė tai kol kas laiko paslaptyje net nuo organizatorių!


Iš tiesų, net ir tie šiuolaikinės muzikos gerbėjai, kurie galbūt nežino, kas yra D. Miller, tikrai yra ne kartą girdėję jo muziką. Reikalas tas, kad Dominic Miller yra ne tik Dievo apdovanotas gitaristas, kompozitorius ir dainų autorius, jis taip pat yra tokios pasaulinio garso žvaigždės kaip Sting kūrybos bendraautorius ir mėgstamiausias muzikantas. Pasaulio superžvaigždės, kurių nereikia pristatyti, su didžiuliu malonumu bendradarbiauja su juo. Phil Collins, Rod Stewart, Placido Domingo, Peter Gabriel, David Bowie, Tina Turner – ir tai dar ne visas sąrašas muzikos legendų, su kuriomis gitaros virtuozas dirbo ir tebedirba.


Gimes Argentinoje, tėvo amerikiečio ir motinos airės šeimoje, Dominic Miller augo skambant „The Beatles“ ir „The Rolling Stones“, tango ir Argentinos folklorui, bliuzui ir džiazui, klasikai ir bosa novai, airių liaudies dainoms ir Amerikos bažnytinei muzikai. Visi šie stiliai, po atitinkamo muzikinio pasirengimo (jis persikėlė į Londoną ir studijavo klasikinę gitarą bei kompoziciją garsiojoje Guildhall School of Music), buvo įkūnyti jo sukurtuose kūriniuose. Kaip apie savo stilių įvairovę sako pats muzikantas, šiandien jis yra klasikinis gitaristas, koncertuojantis Albert Hall, rytoj skrenda į džiazo festivalį, o paskui jau kažkur kitur turi būti „roko žvaigždė“.


Pasaulio muzikos spauda entuziastingai sutiko „VAGABOND“ pasirodymą, pavadindama jį geriausiu didžiojo gitaros mago albumu ir labai didelė laimė, kad vienas iš albumo pristatymo koncertų įvyks grupės muzikantų, kurie anot jų, bent šešis kartus su koncertinėmis gastrolėmis apkeliavo aplink pasaulį, pamėgtame mieste Vilniuje!

Pasak D. Miller, „kaip gitaristas, esu geriausiai žinomas dėl bendradarbiavimo su Sting. Nuo 1990 metų su juo kartu įrašėme 7 albumus, surengėme daugiau nei 1000 gastrolių ir šis darbas tęsiasi iki šiol. Kartu su juo parašėme daug dainų. Galbūt garsiausia iš jų yra „Shape of my Heart“. Žmonės dažnai manęs klausia: „Ar nepavargote būti Dominic Miller –  Sting gitaristu? Atsakau, kad ne, nes 20 metų, kai dirbau su juo, buvo lemtingi mano karjeros metai, kuriais labai didžiuojuosi. Vis dar laikau savo darbą geriausiu darbu pasaulyje. Niekada nesutikau kito menininko, kurio talentas taip atitiktų jo pasiektą populiarumą. Jo kelias yra ir mano kelias, ir aš labai didžiuojuosi, kad Sting pasiekimuose yra ir dalis mano įdėto darbo.


Per tą laiką, kai nedirbau su Stingu, su kitais muzikantais įrašiau daugiau nei 200 albumų ir didžiuojuosi, kad su jais bendradarbiavau. (žr. diskografiją). Darbas su Phil Collins ir „The Pretenders“ devintojo dešimtmečio pabaigoje atvėrė man duris į Sting grupę ir pažintį su kitais muzikantais. Bet dar svarbiau, kad šis sesijų muzikanto darbas leido man tapti labiau savimi pasitikinčiu profesionalu. Su Phil Collins išmokau groti paprastai arba groti tiksliai taip, kaip reikia groti tam tikras dainas. Daina „Another Day in Paradise“, ilgą laiką užėmusi pirmąją vietą pasaulio topuose, yra tikslus šių žodžių patvirtinimas.


Pertraukų nuo darbo su Sting metu aš su kitais muzikantais tęsiau solinę karjerą. Esu įrašęs 7 instrumentinės muzikos albumus ir retkarčiais išvykstu į nedidelius turus. Su instrumentinėmis kompozicijomis elgiuosi taip pat kaip su dainomis. Galbūt taip yra iš dalies dėl to, kad dažniau dirbu su dainininkais ir dainų kūrėjais. Labai džiaugiuosi, kad žmonėms patinka šie albumai, kitaip neturėčiau paskatos toliau juos kurti.


Tais momentais, kuomet nekoncertuoju su Sting ar kitais muzikantais ir neužsiimu savo kūryba, esu tik vyras ir šešių vaikų tėvas. Galbūt su šiais vaidmenimis susidoroju daug prasčiau nei su muzikanto vaidmeniu, bet daug labiau didžiuojuosi savo pasiekimais šioje srityje nei viskuo, ką minėjau aukščiau“.
Neįtikėtina romantika, atlikimo genialumas, charizma, nuostabi šiluma ir nuoširdumas – šiuos ir daugybę kitų entuziastingų žodžių galima pasakyti apie šį unikalų muzikantą, gitaristą ir kompozitorių!


Bilietai į vienintelį Dominic Miller ir jo grupės koncertą Vilniuje, kovo 26 d. 19:00, jaukiame, idealiame akustiškai, sostinės Vaidilos teatre  (Jakšto g. 9), parduodami visose bilietai.lt kasose ir internetu. Papildoma informacija apie koncertą, bendradarbiavimą ir  bilietų užsakymą teikiama tel.: +370 677 00699, +37064536403, +370 61801331, +370 671 76502

Vaizdo įrašai: