Naujienos:

Vasario 19 d. Vilniuje, daugybės meno gerbėjų pageidavimu bus rodomas spektaklis „Mano tėvas“!

Vasario 19 dieną (sekmadienį) 17.00 įvyks nepamirštamas ir labai svarbus įvykis teatrinio meno srityje!
Daugybės vaidybinio meno gerbėjų pageidavimu Vilniuje bus rodomas spektaklis “Mano tėvas“, kuris gimė ne tik jo kūrėjų talento dėka, bet ir buvo įkvėptas paties gyvenimo. Realybė, kaip žinia, gali būti žymiai neįtikėtinesnė ir keistesnė už pačią nuostabiausią fantaziją!


Vienintelis pasirodymas kaip jau paminėjome įvyks vasario 19 d. 17.00 nuostabioje ir jaukioje kamerinėje salėje „Šokio teatras“, adresu: T. Kosciuškos g. 11. Bilietai, kurių iš viso tik 150, į spektaklį bus parduodami tiktai parteryje, todėl kviečiame jais pasirūpinti iš anksto. Šio puikaus spektaklio trukmė 70 min. Ir kas labai simboliška, vasario mėnesį iškiliam Lietuvos kultūros veikėjui Stanislavui Rubinovui būtų sukakę 93 metai!

Spektaklis „Mano tėvas“ pasakoja unikalią mano tėvo Stanislovo Rubinovo (1930 – 2013) gyvenimo istoriją. 1941 m. liepos pradžioje Paneriuose sušaudė jo tėvą, o jiedu su motina nepaklusę ir nenuėję į getą, buvo priversti iki 1944 m. slapstytis Vakarų Baltarusijos miškuose. Išsikasė žieminę ir gyveno duobėje. Nuolat kentė badą, šaltį, ne kartą tik per plauką jiems pavyko išvengti mirties… Tai stebuklinga išgyvenimo istorija.”

Kaip pasakoja pats maestro Aleksandras Rubinovas:

Mano ryšys su tėvu buvo ypatingas: jis buvo mano draugu, mokytoju ir mano gyvenimo režisieriumi. Mes kalbėdavomės valandų valandas, kartais netgi ginčydavomės, tačiau negalėjome vienas be kito gyventi… Regis aš žinojau apie jį viską. Jis labai mėgo (ir mokėjo) pasakoti apie savo gyvenimą, susitikimus su nuostabiais žmonėmis, įdomias istorijas. Tačiau buvo viena tema, kurios jis stengdavosi išvengti – tai jo žydiška kilmė ir visa tolimesnė jo šeimos tragedija. Aš tik žinojau, kad jo tėvą (mano senelį) 1941 m. sušaudė ir kad jis su mama (mano senele) buvo priversti slapstytis kažkur miškuose… Tačiau nežinojau nei priežasties, nei detalių.

Ir tiktai 2013 m., likus pusmečiui iki jo mirties, tėvas apsisprendė ir parašė knygą „Miške ir scenoje“. Skaitydamas rankraštį aš buvau sukrėstas, aš tiesiog raudojau. Prieš mane atsivėrė didžiulė savo tragiška apimtimi istorija. Dabar aš suprantu, kodėl mano tėvas nenorėjo apie tai kalbėti ir to prisiminti. Jis tiesiog saugojo mane ir mano vaikus nuo to siaubo, kurį jam teko išgyventi, o svarbiausia, jis saugojo mus nuo žydiško prakeiksmo.

Mane ilgai kankino abejonės, kol nusprendžiau pastatyti spektaklį ir papasakoti žmonėms apie MANO TĖVĄ.

Bilietai į spektaklį “Mano tėvas“, vasario 19 d. 17.00, “Šokio teatre“, Vilniuje parduodami visose Bilietai.lt kasose ir internetu!
Visa informacija dėl bendradarbiavimo ir išankstinio bilietų užsakymo telefonais: +370 677 00699; +370 671 76502